VMG3312-B10B Model Modemimde POWER Işığı Kırmızı Yanıyor Ne Yapmam Gerekiyor ?

Modeminizde POWER ışığı kırmızı yanıyorsa modeminizin yazılımını güncellemeniz gerekmektedir.

Modeminizde yaşanılan Power Kırmızı sorununu düzeltmek için aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle aşağıdaki linke tıklayıp sayfada yer alan .bin uzantılı AAPP7 yazılımını bilgisayarınıza indiriniz.

https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/articles/360018221511-VMG3312-B10B-1-00-AAPP-D7

 

Ardından https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/article_attachments/360013503491/VMG3312_B10B_Kullan_m_K_lavuzu.pdf sayfasındaki kurulum dökümanını bilgisayarınıza indiriniz. Cihaz güncelleme işlemleri bittikten sonra kullanım kılavuzundan yararlanarak İnternet Erişim Ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Bu dökümanları indirdikten sonra aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

 

Modeminizi LAN4 portundan bilgisayarınıza bağlayın.

Yerel Ağ Bağlantısından aşağıdaki gibi elle IP tanımlayınız.

 

Tarayıcınızı açıp adres kısmına 192.168.1.1 adresini yazıp sayfaya gidelim.

 

Choose File kısmından indirmiş olduğunuz .bin uzantılı yazılımı ( AAPP7.bin) seçip “Update Software” kısmına tıklayalım.

Güncel yazılımın yüklenmesini bekleyelim. 2 dakika içerisinde yazılım güncellenmiş ve modem çalışır moda gelmiş olacaktır.

Modem arayüz ekranına erişmeye çalışmadan önce daha önce giriş yaptığımız Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri bölümünden ayarları normale döndürmemiz gerekmektedir.Aşağıdaki gibi “Otomatik Olarak bir IP adresi al” seçeneğini işaretleyip kaydederek çıkış yapmalıyız.

mceclip0.png

Modeminizin kurulumunu tamamlamak için ayarlarını yapmalısınız. Tarayıcınızdan tekrardan 192.168.1.1 adresini yazarak modem arayüzüne erişebilirsiniz.

 

 

Modeminizin arayüz ekranı açıldıktan sonra kullanım kılavuzundan yararlanarak internet erişim ayarlarını yaparak internet bağlantınızı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Modem kategorileri