İnternete Bağlıyım Ama Sayfa Görüntüleyemiyorum

Modeminizi Yeniden Başlatın

Modeminizin adaptör kablosunu çıkarıp, 5 saniye sonra yerine takın. “ADSL” ışığı sabitlenene kadar bekleyin. Bu süre yaklaşık 30 saniyedir. “ADSL” ışığı modeminizin modeline göre “ADSL/DSL” ya da “Link” olarak belirtilmiş olabilir.

Eğer Hala Sorun Devam Ediyorsa;

Bu durumda bilgisayarınızın DNS ve IP ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. DNS ve IP ayarlarınızın “Otomatik Olarak Al” şeklinde işaretli olduğundan emin olun.

ÖRNEK WINDOWS 7/8.1/10

Başlat çubuğunda yer alan internet simgesini sağ tıklayın.

win-setup-image186.png

Ağ Paylaşım Merkezini açın.

win-setup-image188.png

“Yerel Ağ Bağlantısı” linkine tıklayın.

win-setup-image161.png

Karşınıza çıkan pencerede “Özellikler” düğmesine tıklayın.

win-setup-image163.png

Açılan pencerede “İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)”u seçip “Özellikler” düğmesine tıklayın.

win-setup-image165.png

“Özellikler” penceresinde DNS ve IP ayarlarını görmektesiniz. Her iki değerin de “Otomatik Olarak Al” olarak seçilmiş olması gerekmektedir. DNS ve IP ayarları zaten “Otomatik Olarak Al” şeklinde seçilmişse değişiklik yapmanıza gerek yoktur. “Tamam” düğmesine tıklayın. “Açık Pencereleri Kapat” düğmesine tıklayarak kapatın. Çarpı işaretine tıklayarak “Ağ ve Paylaşım Merkezi” penceresini kapatın. Windows 7/8.1/10 işletim sistemleri için DNS ve IP ayarlarının nasıl yapılacağını öğrendiniz.

win-setup-image167.png

Eğer Sorun Hala Devam Ediyorsa;

Modem Ara Yüzüne Bağlanın

Modem ve bilgisayarınız arasındaki iletişimi kontrol etmelisiniz. Bunun için öncelikle modemin ara yüzüne erişmeyi deneyin. Kullandığınız modem kablosuz ise ve ilk denemenizde modem ara yüzüne erişemezseniz modemle bilgisayarınızı Ethernet kablosu ile birbirine bağlayın ve bu şekilde tekrar deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Modem kategorileri