Airties Air 2310 XP Elle IP ve DNS Atama

Elle IP ve DNS Atama
Değerli Müşterimiz,
İnternete bağlanmak amacıyla kullanılan modemler IP numaralarını otomatik olarak kendi havuzlarından dağıtırlar. Bilgisayarımız bu havuzdan IP numarası alarak internet ağına dahil olur. Bazı durumlarda IP ve DNS adreslerini elle vermeniz gerekebilir. Aşağıdaki işlemleri uygulayarak bilgisayarınıza elle IP ve DNS atayabilirsiniz. Cihazınızda DNS’i elle atamak için;

Örnek Yapılandırma;

1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masası’na giriniz.

2. Ağ Bağlantılarım’a giriniz.

3. İnternet erişiminizi kablolu olarak sağlıyorsanız; Yerel Ağ Bağlantısı’na sağ tuş tıklayarak Özellikler‘e tıklayınız. Kablosuz olarak sağlıyorsanız Kablosuz Ağ Bağlantısı’na sağ tuş tıklayarak Özellikler’e tıklayınız.

4. Ekrana gelen sayfada İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)’na çift tıklayınız.

“Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” kutucuğunu işaretleyerek, Yeğlenen DNS sunucusu: 8.8.8.8 (Ya da farklı bir DNS adresi yazabilirsiniz. Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4 (Ya da farklı bir DNS adresi yazabilirsiniz.)

DNS adreslerini ekledikten sonra ekrana gelen sayfalarda Tamam butonuna basarak işlemi sonlandırınız.

Cihazınızda IP’yi elle atamak için;

1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masası’na giriniz.

2. Ağ Bağlantılarım’a giriniz.

3. İnternet erişiminizi Kablolu olarak sağlıyorsanız; Yerel Ağ Bağlantısı’na sağ tuş tıklayarak Özellikler‘e tıklayınız. Kablosuz olarak sağlıyorsanız Kablosuz Ağ Bağlantısı’na sağ tuş tıklayarak Özellikler’e tıklayınız.

4. Ekrana gelen sayfada İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)’na çift tıklayınız. Örnek Yapılandırma;

“Aşağıdaki IP adresini kullan” kutucuğunu işaretleyerek IP adresi kısmına modeminizin IP adresi ile aynı aralıkta bir IP adresi vermeniz gerekmektedir. IP Adresi : 192.168.2.50 (192.168.2.20 – 192.168.2.254 aralığından bir IP belirleyebilirsiniz.)
Alt Ağ Maskesi:255.255.255.0 Ağ Geçidi: 192.168.2.1 (Ağ geçidi her zaman modeminizin IP adresi olmalıdır.)

“Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” kutucuğunu işaretleyerek, Yeğlenen DNS sunucusu: 192.168.2.1 (Modeminizin IP adresini ya da farklı bir DNS adresi yazabilirsiniz.) Diğer DNS sunucusu: (Diğer DNS kısmını boş bırakabilir ya da farklı bir DNS adresi yazabilirsiniz.)

Ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra ekrana gelen sayfalarda Tamam butonuna basarak işlemi sonlandırınız.

KAYNAK: www.airties.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

denmee baslık

aasdsadsada

Son Yazılar

Modem kategorileri